Stowarzyszenie Podróżników "HORYZONT" w Sopocie
Start
Spotkanie podróżnicze 23.02.2018r. PDF  Array Drukuj Array
Wpisany przez admin   
sobota, 17 lutego 2018 23:01

W imieniu Stowarzyszenia Podróżników "Horyzont" zapraszam w dniu 23.02.2018  0 godz.19:00 do "Naszej Szkoły" (Gdańsk ul. Ciołkowskiego 10) na relację Agnieszki Wojteckiej z podróży po Izraelu.
Wojtek Leszczyński


Agnieszka pisze:
„Jerozolima się modli, Hajfa pracuje, Tel Awiw baluje”

 

Pierwszy raz do Izraela pojechałam sama, ale ani przez chwilę nie byłam samotna.  Różne „zbiegi okoliczności” splatały się tak, że zobaczyłam i poczułam więcej niż planowałam. Przekonałam się, ile jest prawdy w obiegowym powiedzeniu, że „Jerozolima się modli, Hajfa pracuje, Tel Awiw baluje”. Zrozumiałam też, co to znaczy, że Ziemia Święta to „Piąta Ewangelia”. Moja druga podróż była krótka i razem ze znajomymi przekonaliśmy się o pięknie Morza Czerwonego i Pustyni Negew.

Moja opowieść będzie też o skąpanych w słońcu plażach Tel Awiwu, ulicach w stylu Bauhaus, o Jerozolimie  oszałamiającej mieszanką kultur i religii, gdzie nawet niewierzący turysta poczuje, że to miejsce jest święte, o przemysłowej Hajfie z ogrodami opadającymi po zboczach góry Karmel i wielu, wielu innych miejscach, które zadziwiają pięknem, historią, przyrodą, krajobrazem i kulturą.

Zapraszam na opowieść,
Agnieszka Wojtecka

Poprawiony: sobota, 17 lutego 2018 23:06
 

Fotomigawki

p1070596.jpg

Działamy...

Reklama
Reklama